Léčivý dotek přírody

Od měsíce březen 2018 probíhala úprava zahrady, bourání a budování. Na úpravách budeme pokračovat + program, který se připravuje. Umožníme tak zdravotně postiženým a jejich opatrovníkům kontakt s přírodním prostředím: Bezbariérová zahrada s konceptem pěstebních stolů a vyvýšených záhonů pro vozíčkáře.
Zahradní terapie je součástí skupiny pracovních terapií a úspěšně je využívána nejen u osob tělesně postižených, ale i u osob s postižením mentálním či sociálním. V zahraničí již funguje dlouhodobě, ale v ČR jsme stále průkopníci.
 
 
Video TV Semily 10 let v Jílovecké - 2.6.2018 - 10 výročí od založení spolku Zrnko naděje
Video - na 3:38 min. "Léčivý dotek přírody".

Červenec: v průběhu měsíce se setkáváme v programu, který umožňuje zdravotně znevýhodněným lidem být blíž k přírodě. Na pěstebním stole pro vozíčkáře máme několik druhů rajčat a květiny. 

VIDEO: Lenka s Luckou za dopomoci (správné nasměrování co vytrhnout :D ). Petr dnes vzdoroval, že ven nejde, tak uvidíme, zda se příště přidá. Byla i beseda o pěstování, předání vzájemných zkušeností. Máme dvě zahrady, velkou a malou na dvorku, kde máme další druhy rajčat, dýně, ale i Ačokču, které se daří. Už má malinké kvítky a plody. Těšíme se až jí konečně ochutnáme, o této paprikookurce víme dlouho, ale nikdo z nás ji ještě nejedl.

 

2.8.2018 Lucka a Petr, trhání a ochtnání našich vypěstovaných rajčat.